Šetřete energii i vodu s koupelnovými bateriemi Grohe

Šetřete energii i vodu s koupelnovými bateriemi Grohe

Každá moderní domácnost se v současné době snaží o maximálně úsporné provedení stavby. Velký důraz je kladen na tepelné ztráty, výběr spotřebičů v nejúspornějších variantách a na celkově lepší hospodaření s energiemi. Šetřit se ale velmi výrazně dají i náklady na vodu, nejen na energie. A velmi podstatný vliv v této oblasti mají vodovodní baterie. Zejména pak koupelnové baterie Grohe, které díky nejnovějším technologiím umí regulovat spotřebu vody na minimum.

Ani úsporná řešení nemají nouzi o eleganci

Velké množství výrobců koupelnových baterií se setkává s velkým problémem. Jednotlivé značky se zaměří jen na jednu oblast. Buď jsou zaměřené na úsporu a snadné ovládání a postrádají originalitu a eleganci, nebo mají potřebnou eleganci, ale na úkor úspor a snadnému používání. Propojit tyto 2 oblasti není vůbec jednoduchý úkol, právě naopak. Docílit elegantního a originálního vzhledu v kombinaci s úsporou a snadným ovládáním dokáží jen opravdu specializovaní výrobci v této oblasti. A mezi takové patří právě Grohe.

grohe-grandera

Baterie do koupelen všech stylů

Na své si u značky Grohe přijdou milovníci elegance v jednoduchém provedení i zájemci o netradiční a moderní pojetí vzhledu. Sortiment kolekcí baterií Grohe totiž nabízí široký výběr různých stylů. I více stylů totiž může být kombinováno i v jedné domácnosti. V koupelně pro hosty je možné vsadit na klasický design a pro koupelnu u ložnice přidat větší důraz na originalitu a osobitý vkus. Každá kolekce také nabízí osobitý způsob montáže tak, aby byla kompatibilní se širokým spektrem sanitární keramiky. A nezáleží na tom, zda vybíráte jednopákové umyvadlové baterie nebo čtyřotvorové vanové sety. Kolekce koupelnových baterií Grohe jsou držiteli světově uznávaných designových ocenění red dot.

2 základní kategorie koupelnových baterií, 4 druhy a mnoho různých variací

Koupelnové baterie Grohe můžeme rozdělit do dvou základních kategorií. Jedná se o umyvadlové baterie a také vanové, sprchové baterie. Tyto základní druhy jsou dělené do dvou dalších podkategorií. U umyvadlových baterií se jedná o jednotkové baterie s vysokým a nízkým ramínkem a nástěnné baterie. Kategorie vanových a sprchových baterií obsahuje podmítkové a nástěnné baterie a také volně stojící vanové baterie. Každý druh baterií je pak zastoupen mnoha originálními variacemi provedení. Mezi velice populární koupelnové baterie patří Grohe Allure Brilliant, která křehkými plochami, zajímavými úhly či vyřezanými detaily připomíná diamant.

GROHE-Allure-Brilliant

Rovněž doporučujeme shlédnout kolekce Ondus a Grandera. Grohe Ondus se vyznačuje minimalismem, čistotou a jednoduchostí. Měkký profil a perfektní ergonomie je podpořena výběrem luxusních povrchových úprav, která zahrnuje lesklý Moon White (měsíční bílou), bohatý Velvet Black (černou) a Frosted Titanium (zamrzlý titan). Kolekce Grohe Grandera je v provedení dvou barev – chrom a chrom/zlato. Lze kombinovat se širokou škálou koupelnového vybavení. Díky GROHE StarLight® technologii si udrží svůj lesk v dlouhodobém horizontu a bude také velmi odolná vůči nečistotám a poškrábání.

grohe-ondus-grandera

Materiály pro výrobu jen v nejvyšší kvalitě

Produkty značky Grohe mají jasný, a přesto velmi nelehký cíl. Cílem je, aby vydržely svým uživatelům celý život v perfektním vzhledu a také bezproblémovém stavu a v maximální funkčnosti i při intenzivním využívání. Právě proto je při vývoji každého produktu kladen velký důraz na samotnou kvalitu všech materiálů pro baterie. Vše se podrobuje rozsáhlým testům tak, aby byly splněny vysoké standardy kvality společnosti Grohe. Každý typ baterie prochází náročnými testy, které simulují roky každodenního využívání. Teprve po úspěšném absolvování těchto testů jsou baterie zařazeny do výroby. A vždy se snaží o vývoj a zakomponování inovačních technologií. Zásadní inovace a technologie navržené Grohe si nyní představíme.

Technologie Grohe

GROHE EcoJoy™ pro úsporu vody

Na začátku tohoto článku jsme naznačili, že baterie Grohe dokáží výrazně šetřit vodu. A nejvíce této úspory dokáží dosáhnout baterie s technologií GROHE EcoJoy™. Průtok vody u těchto baterií je omezen na maximální hodnotu 5,8 litrů vody za minutu. Tento průtok je pro běžné potřeby naprosto dostatečný a výrazně šetří. Všechny modely jsou také vybaveny technologií SpeedClean, která zabraňuje usazování vodního kamene. A které konkrétní modely jsou nejúspornější na spotřebu vody? Níže uvádíme přehled umyvadlových baterií, které dosáhly A-hodnocení v rámci WELL klasifikačního systému:

Přehled nejúspornějších koupelnových baterií

Přehled nejúspornějších koupelnových baterií

GROHE SilkMove® zajistí roky pohodlného ovládání

Technologie GROHE SilkMove® je zabudována ve všech pákových vodovodních bateriích Grohe. Hlavní funkce této technologie je především v zajištění přesného ovládání teploty vody a snadného otáčení baterie po mnoho let. GROHE SilkMove® je unikátní především díky širokému úhlu otáčení a prémiovým keramickým diskům.

GROHE CoolTouch® pro bezpečí Vašich dětí

Již se nebudete muset bát, že se Vaše děti při použití koupelnové baterie opaří. Tato technologie zajišťuje, aby teplota vnějšího povrchu baterie nikdy nepřekročila teplotu tekoucí vody. Chladící kanálek, který je součástí termostatických baterií, vytváří bariéru mezi proudem horké vody a chromovým povrchem, který tak nikdy není příliš horký.