jak na koupelnové doplňky

Koupelnové doplňky – v detailech je ukrytá krása

Kromě obkladů, dlažeb a baterií můžete vaši koupelnu posunout na úplně jinou úroveň pomocí koupelnových doplňků. Hlavně v případě, že jste zvolili jednoduché barevné variace obkladů a dlažeb v zemitých neutrálních tónech jako je bílá, béžová, hnědá a šedá.

Asi nejvíce viditelnými doplňky jsou ručníky a koupelnové předložky. Díky nim může koupelna měnit svoji tvář podle vaší nálady nebo třeba podle ročních období. Volbou pestrých, ale zároveň decentních a nadčasových barev, například v odstínech růžové, zelené, žluté nebo modré prostě nemůže váš den začít se zamračenou tváří. Naopak před příchodem návštěvy, které si velmi vážíte, můžete koupelnu obléci velmi elegantně díky ručníkům a předložkám ve zlatých nebo čokoládově hnědých tónech.

Předložky ovšem nemusí tvořit pouze klasické obdélníky či kruhy, např. firma Abbys&Habidecor má ve svém portfoliu i předložky ve tvaru velkých květů, listů nebo různých geometrických tvarů.

Tip: volte kvalitnější materiály pro ručníky i pro koupelnové předložky. Používáte je denně a je mnohem příjemnější se zahalit do bavlněného ručníku, který má hustotu vláken alespoň 500g/m2 než do tenkého, rychle mokrého „hadříku“. Stejně tak dražší koupelnové podložky nebudou pouštět vlákna, vydrží mnohem více praní a hlavně v chladných obdobích je mnohem přívětivější postavit se na hrubou, huňatou podložku.

Ke koupelnovým doplňkům patří neodmyslitelně také různé mýdlenky, dávkovače, háčky a držáky ručníků. Podle možností i velikosti vaší koupelny můžete zvolit koupelnové doplňky závěsné nebo na postavení. Závěsná mýdlenka či dávkovač mýdla a pohárek rozhodně šetří místo kolem umyvadla a velmi usnadňují úklid koupelny. Stejně tak závěsné WC čistící sady jsou při vytírání podlahy neocenitelné.

Ovšem ne vždy to dispozice koupelny umožňuje a doplňky, určené na postavení, např. od firmy Flab jsou velmi působivé. Řada Linea Combi uspokojí každého ať už při výběru doplňků závěsných nebo na postavení.

Na trhu dnes naleznete neskutečné množství moderních koupelnových doplňků z různých materiálů, v mnoha barvách a tvarech. Pro ty, kteří chtějí ve své koupelně něco exkluzivního, pak firma Windisch nabízí doplňky z tzv. praskaného skla nebo doplňky zdobené krystaly Swarovski.

Tip: chcete-li ve vaší koupelně zachovat čistý vzhled, pak volte keramiku nebo sklo. Bílou keramikou nikdy nic nezkazíte a to samé platí o skle čirém i matném.

Nezapomeňte pak doplnit koupelnu o různé háčky na oblečení a držáky ručníků – vše nejlépe ze stejné série jako jsou ostatní doplňky v koupelně. Na druhou stranu, máte-li doplňky opravdu jednoduché, nic nezkazíte nápadným držákem ručníků. Flab u svých sérií Linea Orione nebo Linea Osiride šperkuje držáky barevnými krystaly….a barvu krystalků si dokonce můžete vybrat podle toho, co by se vám do koupelny hodilo.

A v retro sériích jako Linea Impero nebo Linea Victoria vás určitě napadne, že mnohem lépe by se k těmto sériím hodila jiná barva kovu než chrom – není problém. U všech FLAB doplňků je možnost si zvolit kromě chromu také barvu měděnou, bronzovou a zlatou. Upřímně taková retro koupelna opravdu potřebuje nějakou třešinku na dortu a tou mohou být právě správně a s citem zvolené koupelnové doplňky.

Na druhou stranu, umístíte-li do minimalistické strohé koupelny třeba velké zrcadlo ve zlatém nebo stříbrném „postarším“ zdobeném rámu, pak jistě sklidíte obdiv za tento neotřelý vzhled. Stejně tak je to se světly. Je-li možné do vaší jednoduché koupelny zavěsit zdobený lustr, sami budete překvapeni jak skvěle najednou celá koupelna vypadá.

Tip: zkuste zapomenout na „vyjeté koleje“ a ozvláštněte svoji koupelnu nečekaným doplňkem jako je krásné zrcadlo nebo lustr.