Koupelnový nábytek dnešních dnů

Koupelnový nábytek dnešních dnů

Koupelnový nábytek dnešních dnů není jen skřínka na šampony, ručníky a další doplňky. Může to být krásný kus nábytku skvěle doplňující celou koupelnu anebo samostatný solitér. Záleží, v jakém duchu se celá koupelna nese. Jde také o to, zda už máte pořízenou sanitu a chcete pouze vyřešit skřínky anebo zda řešíte celou koupelnu komplexně.

Italská firma Idea, na kterou se dnes zaměříme, nabízí celou řadu možností a designových vychytávek. Koupelnový nábytek je rozdělen do několika sekcí podle typu nábytku – Cubik je orientovaný spíše na hranatý design, Moon zase na kulatý design, Deko na retro atd. Co však mají všechny linie více méně společné, je možnost volby povrchu, typu umyvadla, vyřezání otvoru na baterie, přizpůsobení atypickým požadavkům, jejich vzájemná kompatibilita a další volby.

Začneme-li od vrchní desky, můžete si vybrat desku, na kterou si umístíte volně stojící umyvadlo s volně stojící baterií nebo baterií podmítkovou. Deska může být z několika materiálů – začněme deskou dřevěnou – podle série je k dispozici ve dvou až čtyřech barvách a v rozměrech 1,2 cm nebo 6 cm.

Dále si můžete vybrat bílý aquatek (typ minerálního mramoru), je to velmi odolný, nezničitelný, matný materiál, který si udržuje svoji originální bílou barvu. Z aquateku je možné vyrobit desku bez otvoru nebo s otvorem pro umyvadlo, ale také desku s integrovaným umyvadlem v různých tvarech.

Umyvadla aquatek

Umyvadla aquatek

Buďte originální – pořiďte si skleněnou desku vč. umyvadla

Velmi oblíbeným a moderním povrchem je skleněná deska. Sklo do koupelny prostě patří. Je to skvěle udržovatelný materiál a je možné jej přizpůsobit vašim požadavkům. Jedná se o 1 cm tlusté sklo, které může být jak čiré tak vyrobené v téměř 40 odstínech, přizpůsobitelných obkladům, dlažbě či skřínkám. I skleněná deska může mít integrované umyvadlo. V případě kombinace integrovaného umyvadla a podmítkové baterie získáte krásný jednolitý povrch s velmi čistým designem. Navíc si můžete vybrat sklo lesklé nebo matné. Matného skla se rozhodně bát nemusíte, také se výborně udržuje, jen se vyhněte použití abrazivních prostředků.

Bílé sklo s integrovaným umyvadlem

Bílé sklo s integrovaným umyvadlem

Jiný vzhled pak koupelně dodá barevné lamino, keramika nebo umělý či pravý mramor v různých barevných variantách.

koupelnovy-nabytek-keramika-ci-drevo

Jednou z novinek poslední doby je tzv. ecomalta. Desku je možné vyrobit v toušťce 1, 2, 6 nebo 12 cm. Materiál je kombinací polymerů, minerálů a pigmentů. Hotový výrobek je odolný proti požáru, flexibilní, antistatický a velmi odolný. Jedná se o kompaktní, bezešvý, naprosto hygienický a vodotěsný materiál.

Pohrejte si s koupelnovými skříňkami a úložným prostorem

Povrchovou desku pak můžete doplnit různými typy skřínek s bílým, barevným nebo dřevěným povrchem, takže barva desky může být naprosto totožná s barvou skřínky.
Skřínka může být hranatá, půlkulatá, závěsná, na několika typech nožiček. Lze ji rozdělit např. na dvě dlouhé vertikální části s výsuvnými zásuvkami nebo na hlavní skřínku s bočními skřínkami.

Do zásuvek pak Idea nabízí dřevěné pořadače a protiskluzové podložky. Pořadač do zásuvky je skvělá záležitost, protože všichni víme jaké to je, když se jejím otevřením vysype obsah všeho, co zásuvka obsahuje, krabičky se válí jedna přes druhou a všechno musíte skládat zpět na místo. Kromě zásuvek a hlavních skřínek pak celou sestavu ještě můžete doplnit dlouhými závěsnými bočními skřínkami, zrcadly a osvětlením. Závěsné skřínky jsou samozřejmě výbornou volbou vzhledem k udržování čistoty. Na druhou stranu retro skřínka s vyřezávanými nožičkami má obrovské kouzlo.

Pečlivě zvolte barevnou kombinaci koupelnového nábytku, protože se na něj budete dívat v podstatě od rána do večera. Koupelnový nábytek je také namáhán téměř stejně jako kuchyňské skřínky a stupněm kvality zpracování si zaručíte jeho životnost. Jsou zkrátka výrobky, na kterých šetřit se neoplácí.