Doplňky Lineabeta - rozmanitost v každém detailu

Doplňky Lineabeta – rozmanitost v každém detailu

Zařizování koupelny vyžaduje čas, nápad a optimální provedení. Je velmi důležité, aby vybavení koupelny bylo uspořádáno maximálně prakticky – její užívání musí být příjemné a současně i bezpečné. Praktičnost by měla jít ruku v ruce s designem. V České republice si získává stále větší popularitu tradiční italský výrobce Lineabeta. Na trh uvádí koupelnové vybavení a doplňky, které splňují ty největší nároky z hlediska kvality i designu. Co vše je Lineabeta? Najde místo i u vás doma?

Tradice italských mistrů dovedena k dokonalosti

Historie značky Lineabeta se začala psát v roce 1980. Cílem zakladatelů bylo vytvořit jedinečné doplňky do koupelny, které budou maximálně účelné a současně designově výjimečné a uspokojí i ty nejnáročnější.

Díky tomu se původně malá firma úspěně rozvíjela a získavala si čím dál větší zástup věrných zákazníků. Dnešní nabídka produktů Lineabeta dokazuje, že se dílo povedlo. Z malé firmy se stal jeden z 5 největších italských výrobců doplňků a koupelnových zařízení. V současné době vyváží Lineabeta do 65 zemí světa a konečně také i do České republiky. Společnost vyrábí produkty výhradně z prvotřídních materiálů. Jedná se o směsici několika zdánlivě neslučitelných druhů, které pod rukama designérů z Lineabeta dostávají punc luxusu. Hojně je používán chrom a lesklá i matná ocel. Dále je to sklo (čiré i mléčné) a keramika. Na některých výrobcích je dokonce i kůže. Nechybí ani dřevo – je to především odolný teak a také bambus. Vše je vyráběno v dílnách Lineabeta. Výrobky jsou v ideální rovnováze, která se zrodila z řemeslné tradice této země ve spojitosti s moderní technologií, kvalitním materiálem a designem Made in Italy. Názvy jednotlivých sérií výrobků pocházejí z místních benátských výrazů, které vykreslují zdejší život napříč generacemi. Těšit se tedy můžete na osobité produkty s typickým vzhledem Made in Italy!

Originální držáky toaletních papírů

Doplňky vhodné do hotelů

Neobyčejné koupelnové doplňky – design a odolnost na prvním místě

Specialitou značky je výroba koupelnových doplňků. Jsou to především mýdlenky, dávkovače mýdla, kalíšky či háčky na ručníky. Lineabeta dokazuje, že i tak malé doplňky se mohou stát výraznou ozdobou koupelny.

Tip: Háčky na ručníky by měly být umístěny minimálně 80 centimetrů nad zemí. Další háčky je vhodné instalovat do výšky až 170 centimetrů od země, budete moci na háčky pověsit také župany a rozměrné osušky.

Kvalitní provedení od Lineabeta mají rovněž držáky na kartáčky na zuby, závěsné tyče na pověšení mokrých ručníků či osušek a další. Designovou lahůdkou jsou potom podložky pod mýdlo (efektně vypadá kombinace držák z chromu a miska na mýdlo z keramiky) či chromové dávkovače na tekuté mýdlo. Najdete je v produktové řadě Noanta. Lineabeta to je i designové a současně účelné koupelnové vybavení. Důraz je kladen na praktičnost, která je perfektně skloubena s designem. Zajímavé kousky nabízí řady Linea, Muci a Crui. Další velkou kapitolou jsou osvětlení a zrcadla, která nesmí v žádné koupelně chybět. Světla se díky kombinaci s výkonnými žárovkami stávají ozdobou místnosti. Lineabeta vyrábí velká i malá zvětšovací zrcadla oválného, čtvercového i obdélníkového tvaru. Je tedy možné z nich udělat účelný a dominantní prvek koupelny. Nejoblíbenější kousky pochází z produktové řady Speci.

Tip: Světlo u zrcadla nemá být nikdy jedno – nemělo by vycházet z jednoho směru, to by vytvářelo na tváři nepřirozené stíny. Mají být ideálně umístěna nad zrcadlem a na jeho stranách.

To, že i koš na prádlo může koupelnu oživit, dokazuje řada Sesti. Obsahuje totiž koše na prádlo netradičního designu v provedení – kovová kostra a bavlněný pytel. Kombinace kovu a bílé bavlny vypadá skvostně!

Originální koše na prádlo

Originální vzhled umyvadel i koupelnového nábytku

Lineabeta se zaměřuje také na výrobu umyvadel. Vyrábí tradiční keramická, ale i jedinečná skleněná umyvadla, která dokáží dodat koupelně luxus a šmrnc. Velmi zajímavé kousky se nachází v produktové řadě Pocia – jedná se o barevná keramická umyvadla, která jsou uložena v chromové podstavci. Má-li být koupelna místností s atmosférou, je třeba ji vybavit osobitým nábytkem. Lineabeta nabízí 7 produktových řad a v nich účelný nábytek. Jsou to skříňky pod umyvadlo, závěsné skříně na uložení drobností, skříňky na prádlo a další. Designéři si se vzhledem koupelnového nábytku vyhráli. Základem je vždy bílá barva, která je doplněna růžovou, červenou, hnědou a dalšími. Tyto kousky jsou k mání v produktové řadě Bej.

Na co nesmíte zapomenout?

Pokud vybavujete koupelnu, je třeba si dávat pozor na řadu faktorů. Důležitá je účelnost, s ní spojený design a především také bezpečnost. Pro rozmístění světel například platí bezpečností pravidla, proto je lepší, když se před jejich instalací poradíte s odborníky. Pokud se chystáte na rekonstrukci koupelny, určitě doporučujeme si pročíst článek Co by jste měli vědět, než se pustíte do rekonstrukce koupelny. Jedno je však jisté. Pokud vsadíte na značku Lineabeta, budou vaše koupelnové doplňky ozdobou koupelny.