Jaký byl veletrh Cersaie 2014?

Jaký byl veletrh Cersaie 2014?

Letošní ročník veletrhu Cersaie 2014 se konal v době od 22. do 26. září 2014 a opět překonal hranici 100 000 návštěvníků. Přehlídka hostila 945 vystavovatelů (o 45 více než v roce 2013), včetně 339 neitalských firem z celkem 38 zemí světa. Celková návštěvnost čítala 100 985 návštěvníků z toho 46 599 cizinců. Média byla zastoupena v počtu 578 přítomných novinářů, z nichž 235 dorazilo ze zahraničí.

Tato čísla potvrzují pozici veletrhu Cersaie jakožto klíčového místa pro rozvoj globálního podnikání v oblasti keramických obkladů, dlaždic a sektoru koupelnového vybavení a podtrhují jeho významnou úlohu v rámci mezinárodního obchodu. Podívejte se na krátký sestřih z prestižního veletrhu…

Kvalita a flexibilita italské keramiky

Každý rok veletrh dlazba-v-dekoru-kameneCersaie nabízí jedinečnou příležitost vidět z první ruky nejnovější řešení pro domácnosti, především tedy na koupelnová vybavení.

Letos byla kreativita zaměřena na širokou škálu tvarů, barev a linií vytvářející atraktivní vzhled interiéru. Při pohledu do jednotlivých stánků byly postupně odhalovány budoucí trendy, které vychází z neúprosného experimentování jakožto charakteristického znaku italské keramiky. Povrch tohoto univerzální materiálu je možno ladit do vzhledu mnoha přírodních materiálů jako např. kámen nebo dřevo.

Keramika je schopna se přizpůsobit nejrůznějším konceptům a stylům a splnit tak jakýkoliv estetický požadavek. Bližší pohled na trendy tohoto ročníku uvádí následující přehled.

Barvy jsou stále „OUT“, v trendu jsou přírodní materiály

Světová výstava Cersaie, která je vždy nejdůležitější událostí roku pro obkladový průmysl, ukázala, že barvy v koupelně stále nejsou v módě a nadále se opírá o nekonečné množství inspirací z přírody. Proto při výběru materiálů vycházejících z přírodních motivů určitě sáhněte po co nejhodnověrnějších designech. Přírodní mramor, kámen se žilami či dřevo s výraznou kresbou to je to, co je dnes „IN“. Současné výrobní technologie zavedených výrobců umožňují dosáhnout nejen dokonalého vzhledu dřeva, ale rovněž stejné povrchové struktury.

Efekt dřeva a zároveň dodání tepla a pohody do moderních interiérů přináší kolekce Woodplace. Aby dlažba byla věrnější kopií přírodního dřeva, je u jednotlivých prken využito několika barev a tónů, ale také nerovností i malých nedokonalostí. Série se vyrábí v pěti nadčasových barvách, v jednotném formátu 20×120 cm a lze jí použít také jako obklad.

Dlažba v dekoru dřeva byla tím, co letošní ročník charakterizovalo asi nejvíce. Běžné jsou dnes rozměry „prken“ 170 cm na délku i více. S takovýmto materiálem se dají vytvořit velmi zajímavé podlahy či obklady stěn.

Kolekce obkladů Natural Form také nachází inspiraci u přírodních materiálů a využívá kamenného, dřevěného nebo mramorového efektu, a to v prestižním rozměru 32×89 cm. U této kolekce jsou ale nejzajímavější produkty s  hlubokým 3D efektem, který je tvořen 4-5 vrstvami a ostrými hranami. Nadčasové a příjemné prostředí vytvářejí teplé barvy nacházející se u všech tří řad kolekce Natural Form, která se hodí jak do bytů, hotelů, lázní, tak rezidencí.

obklady-v-dekoru-kamene

Nová geometrie a kompoziční svoboda

Nejzajímavější na výstavě byly, kromě dlažby v dekoru mramoru ve velkých formátech 1,5×3 m, také kombinace přírodního designu s designem technickým a stejně tak kombinace různých přírodních materiálů navzájem. Dřevo barevně laděné s cotto, které je charakteristické pro jih Evropy, už začíná být populární i u nás.

Absolutní novinkou na veletrhu v Boloni byl odklon od tradičně definovaného tvaru dlaždic. Nové formáty dlaždic přinášejí naprostou tvůrčí svobodu a nechávají tak na fantazii každého se doslova vyřádit díky nekonečnému počtu možných kombinací vizuálních stylů.

Letos se do popředí dostává silně expresivní design, konkrétně tvar šestihranu (včelí plástev). Široké spektrum barev společně se dvěma typy povrchových úprav (přírodní a lesklá) navíc prohlubuje kompoziční možnosti a k zákazníkovi se tak dostává zcela nová paleta všemožných provedení, vzorů a kombinací.