Jak vybrat kvalitní ručník?

Jak vybrat kvalitní ručník?

Svůj den začínáme a končíme v koupelně. Snad ani nejde spočítat, kolikrát denně se umýváme a utíráme do ručníku. Večer končíme celodenní zápřah koupelí a není nic příjemnějšího než utřít všechny své starosti do velké huňaté osušky.

Podle čeho poznáte levné nekvalitní ručníky

Zde naprosto platí ono omšelé „…nejsem tak bohatý, abych si kupoval levné věci“, protože je opravdu velký rozdíl v tom, jestli používáte levnější ručník anebo si dopřejete skutečně kvalitní a celkem nezničitelný výrobek. Levné ručníky poznáte již na první dotek – kromě toho, že po použití jsou velmi brzy mokré, jsou také velmi tenké, protože hustota vláken je tak nízká, že tyto ručníky již po pár vypráních mění svůj tvar, vzhled a ztrácejí savost. Rozhodně je příjemnější se zahalit do bavlněného ručníku jehož hustota vláken je alespoň 500g/m2 a mají delší vlákno, které zaručuje, že vás bude hýčkat.

Ručníky z mikrovlákna jsou skvělou volbou

Stejná gramáž také platí pro ručníky z mikrovlákna. Mikrobavlna je vlákno, vyráběné z celulózy přírodního buku. Jeho dlouhá, jemná, hebká vlákna jsou jako hedvábí, které je velice měkké na dotek. Mikrovlákna mají vyšší absorpci než bavlna a tyto ručníky jsou také rychleschnoucí a lépe si udržují barevnou stálost, což znamená, že si ručníky udrží svůj vzhled po dlouhou dobu. Jsou nenahraditelné tak0 jako plážové osušky, které mají perfektní vlastnosti.

luxusni-rucniky-rady-feuille-des

Nižší gramáže tohoto typu ručníku jsou skvělou volbou při jakékoliv outdoorové aktivitě, protože tady je doba schnutí nesrovnatelná s klasickým bavlněným ručníkem. Pro domácí použití však při výběru ručníků z mikrovlákna zachovejte výběr vyšší gramáže, protože jinak byste mohli mít pocit, jako byste se utírali do utěrky :)

Bambusové ručníky

Nabídka na trhu je velmi široká a stále větší oblibu získávají také bambusové ručníky. Obvykle se jedná o kombinaci bavlny a bambusových vláken, kdy jsou obě tato přírodní vlákna spředena do velmi příjemného, kvalitního a vysoce savého materiálu. U bambusových ručníků se doporučuje hustota vlákna okolo 720g/m2. Bambusová vlákna mají antibakteriální, antistatické a protiplísňové vlastnosti, které přirozeně brzdí množení bakterií v použitém ručníku bez použití chemických přísad. To je veliká přednost hlavně při použití v saunách.

Na ručníky nikdy nepoužívejte aviváž

Ovšem pro všechny typy ručníků platí stejná zásada – nepoužívat aviváž. Při praní s aviváží se vlákna slepí a veškerá měkkost ručníku se vypaří. Pračku také nikdy neplňte do možného maxima. Pokud do pračky dáte mnoho ručníků, tlačí se na buben, který ničí vlákna. Ručníky nikdy nežehlíme. Smyčky a vlákna se teplotou lámou a ručník ztrácí savost.

nesetrete-na-rucniku

Tolikrát za den je používáte, opravdu si nechcete dopřát komfort?

Hrajte si s barvami

A kromě toho, ručníky, osušky a koupelnové podložky jsou jedny z nejvíce viditelných koupelnových doplňků. To znamená, že díky těmto textiliím můžete vaši koupelnu obléci do různých „nálad“, aniž byste museli podnikat velké složité technické úpravy. Zkrátka jeden týden budete vstávat do sluníčkově žluté koupelny, druhý týden vám dobré ráno popřeje modrá, zelená či růžová, záleží, které barvy preferujete. Pro sváteční příležitosti – vážená návštěva, výročí….anebo třeba vánoce, vypadají velmi luxusně barvy v tónech zlaté a čokoládové. A co je skvělé, velká většina výrobců dnes dokáže sladit nabídku ručníků, předložek a županů, takže nemusíte dělat kompromisy mezi tím, jestli mají ručníky přibližně barvu předložky …anebo si prostě vyberete tak, aby vše bylo dokonalé.

Předložky Abyss & Habidecor

Předložky Abyss & Habidecor

Přestože nabízené zboží má dnes tolik možností a variant, velmi pozoruhodné je portfolio portugalské firmy Abyss&Habidecor, jejichž nabídka ručníků, županů a především koupelnových předložek je opravdu zajímavá a neobvyklá. Jen si představte na zemi položený květ nebo list, ale ne ledajaký. Jsou to téměř umělecká díla, vyšperkované, vystínované obrázky, přenesené na kvalitní bavlnu, která nepouští chloupky a neztrácí barvu. A přesně tato kritéria – tvary, barvy..a hlavně kvalita materiálu je drží už roky na špici v tomto oboru.

Nicméně ať si vyberete kteroukoliv z nabízených variant, dopřejte si kvalitní výrobky, časem svůj výběr velmi oceníte.